"Справжні тортури!": У мережі показали моторошні кадри з Одеського СІЗО

Ув’язнених тримають в нелюдських умовах.

Об этом сообщает tsn24.in.ua со ссылкой на СМИ.

У мережу потрапили моторошні кадри з ізолятора тимчасового перебування після того, як там побував регіональний представник уповноваженого Олександр Остапенко та правозахисники. Знімки опублікував секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, передають Патріоти України.

За інформацією омбудсмена, в СІЗО виявлено безліч порушень як національного законодавства, так і міжнародних договорів, укладених Україною.

До речі, незважаючи на встановлений ліміт наповнення установи в 1227 осіб, у ній знаходяться 1235 ув’язнених. Ізолятор переповнений, не дотримуються норми площі на одного засудженого чи узятого під варту.

В камерах повністю відсутня вентиляція, а у деяких немає вікон і місць для сидіння. У приміщеннях панує антисанітарія: в них важко дихати, волого, на стінах і стелях — цвіль. Арештанти змушені користуватися саморобними вентиляторами. Перебування в такій камері — по суті тортури.

На кухнях виявили щурів та тарганів, через яких у СІЗО може виникнути спалах захворювань.


Джерело статті: “https://ustymenkooleh.patrioty.org.ua/blogs/spravzhni-tortury-v-merezhi-pokazaly-motoroshni-kadry-z-odeskoho-sizo-297638.html”