Якщо Україна виведе 10% грошей з тіні, то нам не доведеться позичати: думка експерта

Україні необхідно вивести гроші з "тіні"

Через "сірий" імпорт, зарплату в конвертах і офшорні схеми Україна втрачає десятки мільярдів гривень. Про це 24 каналу розповів голова Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе. Об этом сообщает mini-portal.in.ua со ссылкой на СМИ.

Він додав, що фахівці асоціації порахували, які втрати сьогодні загалом несе держава – в цих схемах "ховають" майже річний бюджет країни!

Вражаючі цифри: Скільки грошей оберталося "в тіні" української економіки

Зокрема, від обігу "сірого" імпорту втрати по податкам складають 63 мільярди гривень, зарплата в конвертах – 25-74, офшорні схеми – 22-36.

Якщо ми це питання не вирішимо, не варто очікувати на позитивні зміни в економіці. Тож амністія капіталу нам просто необхідна. Так само як і системні зміни, які вже через три роки дали б результат,
– переконаний Грігол Катамадзе.

На форумі UKRAINE LEVEL UP 2016 Віктор Ющенко, який там був головним спікером, сказав: якщо вивести з тіні 10% економіки, це додасть 180 мільярдів гривень в бюджет.

Як змінювався відсоток "тіньової економіки" за часи незалежності, дивіться тут:

На переконання Грігола Катамадзе, у нас самих є можливість навести лад в країні, і не доведеться ні в кого просити грошей. Лише потрібно ухвалити якісний Податковий кодекс. Це ж означає не просто забрати гроші з-під матраців і повернути їх в банківський сектор країни. Якщо ми виведемо з тіні 30%, то, керуючись підрахунками Ющенка, отримаємо 540 мільярдів гривень.

Співробітництво з провідними міжнародними фінансовими установами (МВФ та іншими) – це запорука довіри з боку великих світових гравців до України. Проте нам потрібно рухатись своїм шляхом і робити все аби люди почали довіряти банкам.

Хто такий Грігол Катамадзе? Грузинський дипломат і громадський діяч. У 1998-2000 роках – заступник міністра оборони Грузії з питань військової політики і міжнародного співробітництва, перший цивільний заступник міністра оборони. 2000-2007 і 2009-2013 роки – Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні. 2007-2008 роки – заступник міністра закордонних справ Грузії. Зараз – президент ВГО "Асоціація платників податків України".

Про те, як грузинські банки "пережили" російську агресію, – читайте в другій частині ексклюзивного інтерв’ю з експосолом Грузії в Україні Гріголом Катамадзе


Джерело статті: “http://24tv.ua/yakshho_ukrayina_vivede_10_groshey_z_tini_to_nam_ne_dovedetsya_pozichati_dumka_eksperta_n1227831”