Випускають тільки в напівпорожній магазин. Українці в Ухані розповіли, з якими проблемами стикнулись

Скріншот відео Громадське

Об этом сообщает Руспрес

Гуртожиток, в якому живуть українці, закритий на карантин

Скріншот відео Громадське


Громадяни України, яких досі не евакуювали з китайського Уханя, розповіли про проблеми проживання зараз в місті та розпач через дії української влади.

Відео із заявами українців hromadske надав Святослав Гарасюк, який проживає в Ухані.

«Наш уряд годує нас „завтраками“ про те, що фінансування нема, літак затримується. Нас тут тримають три тижні — ось у нас виліт буде у цей час, потім іншу дату називають. Змінюється інформація, немає місць в Україні, нема де нас поселити», — зазначають громадяни України.

Гарасюк розповів, що гуртожиток, в якому живе він і його знайомі, закритий на карантин, людей випускають лише в магазин, до того ж працюють не всі супермаркети, а ті, що працюють, відкриті лише до обіду. І там немає дуже багато продуктів, наприклад, овочі та фрукти дуже швидко розкуповуються.

Він також додав, що українці з Уханя, які хочуть повернутися в Україну, погодились на двотижневий карантин і готові жити в ізольованому місці й вийти звідти після впевненості, що вони здорові.

Читайте також:

У Гонконзі назвали новий шлях поширення коронавірусу

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що затримка з евакуацією українців з китайського Уханя, що вважається центром поширення коронавірусу, пов’язана з мінімізацією ризиків. За словами Гончарука, як тільки уряд буде на 100% впевнений у відсутності ризиків проникнення коронавірусу до України та подальшого його поширення, то «ми миттєво проведемо всі необхідні евакуаційні дії».

За останніми даними, число жертв нового коронавірусу Covid-19 в Китаї досягло 1 113 осіб. Загальна кількість хворих перевищила 45,1 тисяч осіб.

Більшість випадків захворювання і летальних випадків зафіксовано в центральній провінції Хубей, де цей вірус був вперше виявлений в грудні 2019 року.

Перший випадок зараження коронавірусом Covid-19 був зареєстрований в китайському місті Ухань 31 грудня 2019 року. Тільки через тиждень влада Китаю підтвердила, що йдеться про новий вірус.

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію в сфері охорони здоров’я в зв’язку з поширенням коронавірусу.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/ukrajinci-v-uhani-koronavirus-ostanni-novini-50069857.html”